GENEL ŞARTLAR

HOTELS GAIA

Rezervasyonunuz, bu Web Sitesinde sunulan hizmetlerin sağlayıcısı (“Hizmet Sağlayıcı”) ile yapılır ve bu genel hüküm ve koşullar, siz ve Hizmet Sağlayıcı arasında geçerlidir. Bu hüküm ve koşullar yalnızca Gaiahotels.com’da (“Web Sitesi”) yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.

Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren, yalnızca sizinle Hizmet Sağlayıcı arasında aracı olarak hareket ederiz.

Gaia Hotels, sizinle bu Web Sitesinde hizmetleri sunan çeşitli Hizmet Sağlayıcılar arasında bir ara yüz görevi gören bu Web Sitesini işletmektedir. Bu Web Sitesini kullanarak bir hizmet için rezervasyon yaptığınızda, o hizmet için ilgili Hizmet Sağlayıcı ile bir sözleşme yapmış olacaksınız.

Bu hüküm ve koşullar tarafımızca değiştirilebilir ve Hizmet Sağlayıcı hüküm ve koşulları, Hizmet Sağlayıcı tarafından herhangi bir zamanda önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir, ancak bu tür değişiklikler Hizmet Sağlayıcısı adına tarafımızca kabul edilmiş rezervasyonlar için geçerli olmayacaktır. Bu nedenle, yürürlükteki hükümlerden haberdar olmak için rezervasyon sırasında bu hüküm ve koşulları okumanız, kaydetmeniz ve/veya bir kopyasını yazdırmanız önemlidir.

1. Rezervasyon

i. Bir rezervasyonu tamamladığınızda, seçtiğiniz Hizmet Sağlayıcı ile hizmeti ayarlamamız için bize talimat vermiş olursunuz. 24 saat için rezervasyon talebinize (sözleşmeli teklif) bağlı kalırsınız. Biz veya ilgili Hizmet Sağlayıcı, 24 saat içinde rezervasyonunuzu onaylamadıysa, artık rezervasyon talebinize bağlı değilsinizdir.

ii. Bu hüküm ve koşullar, bu Web Sitesi aracılığıyla hizmetlerin sunulması ve sağlanması için geçerlidir ve herhangi bir rezervasyon tamamlanmadan önce size sunulan ve bir rezervasyonun fiilen yapıldığı anda kabul ettiğiniz tüm geçerli Hizmet Sağlayıcı hüküm ve koşullarını içerecektir. Bu hüküm ve koşullar ile geçerli Hizmet Sağlayıcı hüküm ve koşulları hakkında bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

iii. En az 18 yaşında olmanız, rezervasyon sırasında sözleşmeden doğan yükümlülüklere girmek için yasal yetkiye sahip olmanız ve rezervasyona dahil olan herhangi bir kişi adına veya adına hareket etmek için gerekli izin veya yetkiye sahip olmanız gerekir.

iv. Rezervasyonun tüm tarafları için sağlanan bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu, tüm tarafların bu hüküm ve koşullara bağlı kalmayı kabul ettiğini ve bu hüküm ve koşulları rezervasyondaki tüm taraflar adına kabul ettiğinizi beyan etmiş sayılırsınız.

v. Rezervasyon, depozito ve tam ücretin ödenmesi, değişiklik ve iptal taleplerinin yapılması, rezervasyonla ilgili ek ücretlerin ödenmesi ve rezervasyonla ilgili diğer tüm hususlar tarafınız sorumluluğundadır.

vi. Rezervasyondan sonra alınan seyahat belgelerindeki tüm açıklamaları kontrol etmeyi ve herhangi bir hata veya durumu derhal bize bildirmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

vii. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin olası kullanımı da dahil olmak üzere, bu Web Sitesindeki faaliyetlerinizden (mali veya başka türlü) siz sorumlusunuz. Bu Web Sitesine girdiğiniz bilgilerin sizinle ve varsa seyahat arkadaşlarınızla ilgili olarak doğru olduğunu garanti etmektesiniz.

viii. Bu Web Sitesinin hileli veya bu hüküm ve koşullarla çelişen herhangi bir kullanımı, bu Web Sitesinin hizmetlerine veya diğer işlevlerine erişiminizi reddetmenizin nedeni olacaktır.

2. Fotoğraflar ve Çizimler

Size sunulan hizmetlerin bir tasvirini veren fotoğraflar ve çizimler sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu fotoğraf ve çizimlerin amacı, size konaklama düzeyini ve konfor derecesini göstermektir ve bu amacı aşan herhangi bir temsilde bulunduğu kabul edilmemelidir.

3. Sigorta

Bu Web Sitesindeki fiyatlara seyahat sigortası dahil değildir. Belirli iptal durumlarının sonuçlarını kapsayan ve ayrıca bir kaza veya hastalık durumunda ülkeye/şehre geri dönüş masrafları gibi belirli özel riskleri de kapsayan bir sigorta yaptırmanız tavsiye edilir. Alınan herhangi bir sigorta poliçesinin ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeterli olduğundan emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

4. Giriş ve Çıkış

Otel giriş saatlerimiz 14:00 olup çıkış saatlerimiz ise 12:00’dır.

5. Sorumluluğun Sınırlandırılması

i. Sizinle bir Hizmet Sağlayıcı arasında bir ara yüz olarak hareket ettiğimizde, bir Hizmet Sağlayıcı ile rezerve ettiğiniz hizmetlerle ilgili olarak hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacağımızı kabul etmiş sayılırsınız. Seyahat ve/veya tatil iptal sigortası gibi bir sigorta poliçesi kapsamında tazminat talep edebileceğiniz durumlarda ve bu kapsamdan tarafımız sorumlu değildir.

ii. Bu hüküm ve koşullarda açıkça belirtilenler dışında, bu Web Sitesinde yer alan tüm bilgiler, herhangi bir garanti vermemektedir. Bu Web Sitesine erişerek, bu Web Sitesinin kullanımından, bu Web Sitesinin herhangi bir gecikmesinden veya kullanılamamasından veya bu Web Sitesinden gelen bağlantıları kullanmanızdan kaynaklanan herhangi bir doğrudan, dolaylı veya sonuç olarak ortaya çıkan kayıptan sorumlu olmayacağımızı kabul etmektesiniz. Bu maddede yer alan istisnalar ve sınırlamalar yalnızca yasaların izin verdiği ölçüde geçerlidir.

6. Fiyat

Hizmetlerin fiyatı, bariz hata durumları dışında, bu Web Sitesinde belirtildiği şekilde olacaktır. Fiyatlar herhangi bir zamanda değişebilir, ancak değişiklikler önceden kabul edilmiş rezervasyonları etkilemeyecektir. Bazı durumlarda, sizin adınıza yapılan bazı işlemlerle ilgili olarak bir rezervasyon ücreti talep edebiliriz. Tüm geçerli ücretler rezervasyon sırasında size bildirilecektir.
Tüm çabalarımıza rağmen, bu Web Sitesinde listelenen hizmetlerden bazıları yanlış fiyatlandırılmış olabilir. Bu Web Sitesinde ve/veya yanlış bir fiyatla yapılan rezervasyonlarda herhangi bir fiyatlandırma hatasını düzeltme hakkımızı açıkça saklı tutuyoruz. Böyle bir durumda, mümkünse, size rezervasyonunuzu doğru fiyattan tutma fırsatı sunacağız veya rezervasyonunuzu ceza ödemeden iptal edeceğiz. Size rezervasyon onayı gönderildikten sonra bile, size yanlış (düşük) bir fiyatla hizmet verme yükümlülüğümüz yoktur.

7. Ödeme

i. Bu Web Sitesinde rezervasyon yaptırdığınız hizmetler için tüm tutarları, onların hüküm ve koşullarına uygun olarak doğrudan Hizmet Sağlayıcılara ödemekle yükümlüsünüz.

ii. Ödeme yapacağınız kartın detaylarını Hizmet Sağlayıcının aşağıdakileri bilgileri doğrulayabilmesi için vermeniz gerekebilir: (i) ödeme kartının geçerliliğini (birkaç gün içinde iade edilen veya ödenmesi gereken son ödemeden kesilen nominal değerdeki bir ücret aracılığıyla). Hizmet Sağlayıcıya) ve (ii) ödeme kartındaki paranın mevcudiyeti (kredi kartınızı veren banka tarafından teyit edilecektir).

iii. Bazı bankalar ve kredi kartı şirketleri, uluslararası veya sınır ötesi işlemler için ücret almaktadır. Ayrıca, kart bilgilerinizi ücretlendirilmek üzere uluslararası bir seyahat tedarikçisine iletebileceğimiz için, uluslararası seyahat rezervasyonu bankanız veya kart şirketiniz tarafından uluslararası bir işlem olarak kabul edilebilir. Ayrıca, bazı bankalar ve kart şirketleri, para birimi dönüştürme için ücret almaktadır. Örneğin, kredi kartınızın para biriminden farklı bir para biriminde rezervasyon yapıyorsanız, kredi kartı şirketiniz rezervasyon tutarını kredi kartınızın para birimine çevirebilir ve sizden çevrim ücreti alabilir. Döviz kuru ve yurtdışı işlem ücreti, işlemin gerçekleştiği gün sadece bankanız tarafından belirlenir. Bu ücretler veya rezervasyonunuza uygulanan döviz kuru hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

8. Rezervasyon Güncellemeleri ve İptaller

i. Rezerve edilen ve onaylanan hizmetlerin değiştirilmesi veya iptal edilmesi, söz konusu değişiklik veya iptal masrafları da dahil olmak üzere ilgili Hizmet Sağlayıcıların hüküm ve koşullarına tabidir.

ii. Bir rezervasyonun tarafınızca iptal edilmesi veya kısmen iptal edilmesi durumunda, Hizmet Sağlayıcı tarafından ücret alınabilir.

iii. Rezervasyonunuzu, tesis için geçerli olan (tesise göre değişebilen ve rezervasyon sürecinde belirtilen) iptal politikası süresinden önce iptal etmez veya değiştirmezseniz, varış tarihinden önce Hizmet Sağlayıcıda gösterilen ücretlere tabi olacaktır. Bazı tesislerin, rezervasyon yapıldıktan sonra değişiklik yapılmasına veya rezervasyon iptaline izin vermediğini ve bu kısıtlamaların, rezervasyon için Hizmet Sağlayıcı hüküm ve koşullarında gösterildiğini unutmayınız.

iv. Biz (ve ilgili Hizmet Sağlayıcı), rezervasyon için tam ödemenin veya bir rezervasyonla ilgili herhangi bir geçerli iptal ücretinin zamanında alınmaması durumunda rezervasyonunuzu iptal etme hakkını saklı tutarız.

v. Zaman zaman çeşitli nedenlerle (örneğin, tesisle bağlantı sorunları nedeniyle bir tesise fazla rezervasyon yapılması veya bir tesisin doğal afet nedeniyle kapatılması) konaklamanın Hizmet Sağlayıcısı tarafından bir rezervasyonun iptal edilmesi veya değiştirilmesi mümkündür. Bu tür olayların meydana gelmesi durumunda, bunu size mümkün olan en kısa sürede bildirmek için tüm makul çabayı göstereceğiz ve mümkün olduğunda alternatif konaklama teklifleri sunacağız. Bu teklif sizin tarafınızdan kabul edilmezse, rezervasyonla ilgili olarak ödenen tüm paraların iade edilmesini sağlayacağız. Uygunsa, örneğin tarafımızdan kaynaklanan bir teknik sorunun bir rezervasyonun iptal edilmesine veya değiştirilmesine neden olması ve bu tür bir iptal veya değişikliğin doğrudan size zarar vermesi durumunda, size makul bir tazminat da ödeyeceğiz.

vi: Size bir geri ödeme yapılması durumunda, ilgili tutarlar, orijinal ödemeyi alan taraf (biz veya kredi kartınızda veya banka hesap özetinizde görünen Hizmet Sağlayıcı gibi) tarafından kullanılan ödeme kartına geri aktarılacaktır. Uygulanan herhangi bir rezervasyon ücretinin geri ödemesi olmayacaktır.

9. Pasaport, Vize, Para birimi veya Sağlık Gereksinimleri

Lütfen seyahatinizin daha güzel geçmesi için pasaport, vize, para birimi veya sağlık gereksinimleri hakkında bilgi edininiz.

10. Sizin Tarafınızdan Garanti Edilenler; Yükümlülükleriniz

i. Bu web sitesinin sizin tarafınızdan herhangi bir şekilde kullanılmasından ve hesabınızın başkaları tarafından, özellikle evinizde yaşayan reşit olmayanlar (18 yaş altı) tarafından kullanılmasından sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

ii. Bu web sitesinin sizin adınıza ve hesabınıza hareket eden reşit olmayan kişiler tarafından herhangi bir şekilde kullanılmasına izin vermediğinizi kabul etmektesiniz. Ayrıca, bu web sitesini kullanırken siz veya ev halkı tarafından sağlanan tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu garanti etmektesiniz.

iii. Herhangi bir spekülatif veya yanlış rezervasyon, hileli maksatla yapılan rezervasyonlar veya talep artışı beklentisiyle yapılan rezervasyonlar kısıtlama olmaksızın yasaktır. Bu web sitesinde seyahat rezervasyonu yapma imkânı, yalnızca sizin veya adına yasal olarak hareket edebileceğiniz herhangi bir kişi için yasal rezervasyonlar için kullanılabilir.

11. Müşteri Şikâyetleri

i. Konaklamanız sırasında kontrolünüz altında olmayan bagaj, giysi veya kişisel eşyaların kaybolması, çalınması veya hasar görmesi dahil olmak üzere rezervasyonunuzla ilgili tüm şikayetler Hizmet Sağlayıcıya iletilmelidir.

12. Web Sitesinin Kullanımı

Bu Web Sitesinin tarafınızca kullanımı, aşağıdaki hükümlere rıza göstermeniz koşuluyla sağlanır ve bu hükümleri kabul etmiyorsanız, bu Web Sitesini kullanma hakkınız yoktur:

i. bu Web Sitesi, kişisel ve ticari olmayan kullanımınız için tasarlanmıştır ve bu Web Sitesi aracılığıyla edindiğiniz bilgileri, yazılımları, ürünleri veya hizmetleri değiştiremez, kopyalayamaz, pazarlayamaz, aktaramaz, sergileyemez, gösteremez, çoğaltamaz, yayınlayamaz, lisanslayamaz, türetilmiş eserler yaratamaz veya devredemez veya satamazsınız; ve

ii. Bu Web Sitesini ve hizmetleri geçerli herhangi bir yasayı veya bu hüküm ve koşulları ihlal edecek şekilde kullanamazsınız

13. Üçüncü Şahıs Web Sitesine Bağlantılar

Bu Web Sitesindeki köprüler (Hyperlinks) yalnızca size bilgi olarak sunulmaktadır. İçeriklerinden tarafımız sorumlu değildir. Başka herhangi bir web sitesine hiper bağlantıların dahil edilmesi, ne bu web sitesindeki materyalin onaylandığını ne de bu web sitesinin operatörüyle herhangi bir bağlantı olduğunu ima eder.

14. Genel

i. Bu hüküm ve koşullar, Türkiye yasalarına tabidir. Türkiye Mahkemelerinin, bu şartların yorumlanmasından kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlığı (sözleşme dışı anlaşmazlıklar veya iddialar dahil) dinleme ve karar verme yetkisine sahip olacağını kabul edersiniz.

ii. Şartlar ve koşulların hükümlerinden herhangi birini herhangi bir anda ileri sürmezsek, bu, onu ileri bir tarihte kullanma hakkından feragat edildiği şeklinde yorumlanmamalıdır.

iii. Bu hüküm ve koşulların herhangi bir hükmünün (veya herhangi bir hükmün bir
Kısmının) herhangi bir mahkeme veya yetkili yargı makamı tarafından geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, bu hüküm veya kısmen hüküm, gerekli olduğu ölçüde, geçerli olmadığı kabul edilecektir ve bu sözleşmenin bir parçasını oluşturacaktır. Ayrıca diğer hükümlerin geçerliliği ve uygulanabilirliği etkilenmeyecektir.

iv. Bu şartlar ve koşullar, hizmetlerle ilgili olarak sizinle aramızdaki anlaşmanın tamamını oluşturacaktır ve tarafınızca herhangi bir yanlış beyan için çözüm yollarımızdan (veya yükümlülüğünüzden) herhangi birini etkilemeden, bu hüküm ve koşullar önceki tekliflerin, yazışmaların, mutabakatların yerine geçecektir.

v. İletişim araçlarının kesintiye uğraması veya taşıyıcılar, otelciler veya hava trafik kontrolörleri tarafından grev de dahil olmak üzere her mücbir sebep durumu, mücbir sebep olayından ve etkilenen tarafça bu hüküm ve koşullardaki yükümlülüklerin askıya alınmasına yol açacaktır. Mücbir sebep hallerinden dolayı bu tür yükümlülüklerini yerine getirememesi sonucundan sorumlu olmayacaktır.

Menü